W czerwcu bieżącego roku został ukończony projekt, realizowany w cyklu dwuletnim pod tytułem „Szkoła podstawowa startem do kariery”. Projekt został sfinansowany dzięki wsparciu z funduszy Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach programu operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Projekt, dofinansowany z funduszy unijnych objął ponad 600 uczniów oraz uczennic z piastowskich szkół. Młodzież uczęszczająca do klas siódmych i ósmych miała możliwość uczestniczenia w wielu warsztatach, a także w zagranicznych wyjazdach edukacyjnych. Szereg tych działań znacząco podniósł kompetencje tych młodych ludzi, jako przyszłych pracowników i pracodawców, ale także również znacząco poszerzył ich kompetencje jeżeli chodzi o budowę ich przyszłej ścieżki zawodowej. Doradztwo zawodowo – edukacyjne jest bardzo ważnym aspektem, jeżeli chodzi o podnoszenie zawodowych kompetencji młodzieży. Takie działania mogą być podjęte dzięki utworzeniu, ale przede wszystkim działalności Punktów Informacji i Kariery przy szkołach podstawowych.

W ramach projektu powstała nawet strona internetowa. Na niedawno powstałej stronie internetowej można znaleźć bardzo przydatne wskazówki i informacje o firmach oraz szkołach będące przydatne w podwalinach budowania kariery.