Policja zatrzymała ostatnio kilka osób w związku z uprawą lub posiadaniem środków odurzających, a konkretnie marihuany. Każdemu aresztowanemu grozi do trzech lat więzienia.

Policjanci z Nadarzyna zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 24 lat, którzy posiadali środki odurzające. Jeden z nich uprawiał konopie indyjskie w warunkach domowych. 

Po otrzymanym zgłoszeniu i po dokładnych ustaleniach policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 24-latka. W zajmowanym przez niego pokoju panował charakterystyczny dla marihuany zapach. Na podłodze i ławie funkcjonariusze znaleźli doniczki z konopiami. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli także kilkanaście torebek foliowych z wysuszonym już ziołem.

Mężczyzna od razu przyznał się, że rośliny i torebki z suszem są jego własnością. Jednak wskutek dalszych poszukiwań okazało się, że w sprawę zamieszany jest także współlokator 24-latka. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu.

Po zebraniu materiału dowodowego, wykonaniu wstępnych badań testerami potwierdzającymi, że zabezpieczony susz to marihuana, mężczyźni usłyszeli zarzuty. 24-latek zarzut posiadania i uprawy konopi innych niż włókniste, a 27-latek zarzut posiadania środków odurzających. Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Posiadał nie tylko marihuanę

Zaledwie kilka dni temu, patrolowcy w Piastowie zatrzymali do kontroli mercedesa. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn. Okazało się, że funkcjonariusze znaleźli w pojeździe folię aluminiową, w którą zapakowany był biały proszek. Policjanci słusznie podejrzewali, że jest to nielegalna substancja, dlatego przeprowadzili dokładną kontrolę. W bucie 36-latka znaleźli folię z suszem roślinnym.Mundurowi zabezpieczyli marihuanę i biały proszek, który okazał się metamfetaminą. Podejrzany 36-latek przyznał się do zarzutu i dobrowolnie poddał karze. Został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Piastowie. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.