Wśród czterech kandydatów ubiegających się o stanowisko prezydenta miasta Konin, wszyscy mogą się pochwalić posiadaniem prestiżowego dyplomu Master of Business Administration (MBA). Niezwykle istotnym faktem jest jednak to, że żaden z nich nie zdobył tego tytułu na uczelni posiadającej akredytację. Co więcej, okazało się, że jednym z nich jest absolwent dobrze już znanego Collegium Humanum.

Na przełomie lutego informowaliśmy po raz pierwszy o osobach z Konina, które zdobyły wykształcenie w instytucji edukacyjnej jaką jest Collegium Humanum. Jest to prywatny ośrodek naukowy, którego zarząd musiał stawić czoła niedawnym oskarżeniom o handel dyplomami wyższych studiów. W szczególności chodziło tutaj o dyplomy MBA, które dawały możliwość objęcia stanowiska w radach nadzorczych spółek należących do Skarbu Państwa oraz jednostek komunalnych.

Temat ten poruszamy kolejny raz. Teraz skupiamy uwagę na tym, czy osoby kandydujące na prezydenta miasta Konin są posiadaczami dyplomu MBA i z jakich uczelni je otrzymały.

Dalsze badania ujawniły, że nie tylko członkowie Platformy Obywatelskiej są absolwentami Collegium Humanum w Koninie. Ten sam dyplom posiada także – Maciej Nowicki. Jest to osoba, która ubiega się o fotel prezydenta miasta z ramienia komitetu Obywatele Konina. Jak dowiedzieliśmy się od samego zainteresowanego, uzyskał tytuł w 2022 roku.

W odpowiedzi na nasze pytanie, Nowicki podkreślił, że jego studia nie były w żaden sposób dofinansowane. Samodzielnie pokrył wszelkie koszty związane z edukacją. Dodatkowo zaznaczył, że nie korzystał z uprawnień do zasiadania w radach nadzorczych. Motywacją do podjęcia decyzji o zdobyciu tego tytułu było dążenie do podwyższenia swoich kwalifikacji – dodał.