Legnickie Stowarzyszenie Kobiety Europy rozpoczyna kolejne fascynujące przedsięwzięcie na Zamku Piastowskim. W najbliższy czwartek, 19 października, pragnie zabrać wszystkich mieszkańców miasta w niesamowitą podróż przez wieki. Spotkanie pod hasłem „Śniadanie u Piastów” ma na celu przybliżenie atmosfery i obyczajów czasów średniowiecznych.

Pierwszym punktem wydarzenia jest spotkanie o godzinie 10:00 pod murami Zamku Piastowskiego w Legnicy. Tam Elżbieta Kot, przewodnik z pasją do historii, poprowadzi nas przez labirynt faktów i anegdot związanych z tym niezwykłym miejscem. Nie tylko dowiemy się więcej na temat samego Zamku, ale również poznajemy życie św. Jadwigi.

O godzinie 11:00 zaplanowane jest przeniesienie do Centrum Wolontariatu Miejskiego przy Rynku 19. Tam czeka na nas prawdziwe, średniowieczne śniadanie. Głównym daniem będzie tradycyjna kasza z okrasą, na wzór dawnych lat. To niepowtarzalna okazja do spróbowania autentycznych smaków z epoki średniowiecza i poczucia atmosfery tamtejszych uczty.

Ciekawostki nie kończą się na degustacji. Podczas posiłku, uczestnicy będą mogli posłuchać koncertu muzyki zainspirowanej średniowieczem, który przeniesie nas w niepowtarzalny dźwiękowy krajobraz minionych lat. W programie przewidziany jest również pokaz tańca dawnego, dzięki któremu goście będą mogli odkryć jak wyglądały tradycje i zwyczaje tamtego okresu.