W sąsiedniej miejscowości odbędą się dwa ciekawe wydarzenia muzyczne. Pierwsze z okazji Dnia Babci i Dziadka, natomiast drugie z okazji Nowego Roku 2022 roku.

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch, serdecznie zaprasza mieszkańców Pruszkowa, Piastowa oraz okolic na dwa wyjątkowe, styczniowe koncerty. 

Pierwsza impreza odbędzie się 22 stycznia, o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Organizatorzy oraz artyści pragną zabrać wszystkich słuchaczy w kolorową podróż pełną ludowej muzyki, tańca i śpiewu. Będzie to niesamowita podróż przez całą Polskę, a nawet poza granice naszego kraju. Koncert zadedykowany zostanie wszystkim babciom i dziadkom, z okazji ich święta. Gościnnie wystąpi Zespół Folklorystyczny Polka Dot.

Dzień później kolejne wydarzenie

Zanim wszyscy zdążą ochłonąć po pierwszym koncercie, 23 stycznia o godzinie 16.00 szykuje się kolejna impreza. Będzie to koncert noworoczny w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” z Pruszkowa i Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego działająca przy Milanowskim Centrum Kultury. Obie grupy serdecznie zapraszają na wspólne kolędowanie. Połączenie artystycznego potencjału tkwiącego w zespole ludowym i orkiestrze dętej zaowocuje niezapomnianymi doznaniami artystycznymi dla wszystkich słuchaczy, a repertuar kolędowy pozwoli utrzymać wspaniała świąteczną atmosferę także w styczniu.

Oba koncerty odbędą się w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie – Sala Widowiskowa.

Wejściówki są do odbioru:

– godz. 8.00 w Urzędzie Miasta ul. Kraszewskiego 14/16

– godz. 18.00 na recepcji CKiS ul. Bohaterów Warszawy 4

Wydarzenie jest finansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Pruszków.