Jedną z kamienic przy ul. Mazurskiej dotknął pożar. Od tego czasu budynek czeka na gruntowny remont. Na szczęście do przebudowy zgłosiły się dwie firmy i prawdopodobnie za kilka tygodni ruszą pierwsze prace.

1 lutego 2021 r. w kamienicy przy ul. Mazurskiej 33 w Piastowie wybuchł pożar. Ogień objął wówczas całe poddasze. Od tego czasu trzykondygnacyjny budynek czeka na odrestaurowanie. Podczas pożaru ewakuowanych było 7 osób, w tym dwoje dzieci, a jedna osoba w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Ponad rok po pożarze piastowski urząd ogłosił przetarg na przebudowę kamienicy przy ul. Mazurskiej 33. Modernizacja ma na celu wyremontowanie i odtworzenie budynku. Do przebudowy zgłosiły się dwie firmy.

Do zadań wykonawcy będzie należało przeprowadzenie robót rozbiórkowych, wykonanie izolacji termicznej, przeciwwilgociowej i przeciwwodnej. W planach jest odtworzenie układu ścian i murów, zamontowanie nowej stolarki okiennej oraz drzwiowej. Zaplanowano również odtworzenie instalacji elektrycznej i sanitarnej. Na zewnątrz przewidziano położenie nowego tynku, a na dachu – blachy.

Na remont kamienicy urząd miał zamiar wydać 3,4 mln zł. 20 lipca odbyło się otwarcie ofert. Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Pierwsza – MARABUD z Warszawy – zaoferowała nieco ponad 2,47 mln zł. Druga – U.H.B. SANITEX z Warszawy – 3,29 mln zł.

Okazało się, że tańsza oferta nie była tak atrakcyjna, jak firmy SANITEX. Urząd wykluczył zatem z postępowania spółkę MARABUD i wybrał drugiego wykonawcę. Remont rozpocznie się po podpisaniu umowy. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację zadania.