Niepubliczna Szkoła Podstawowa AZYL oraz Świetlica Środowiskowo – Integracyjna „Dom Jana Pawła II” w Piastowie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym “Więc chodź, pomaluj mój świat, na … niebiesko!”

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jednak nie tylko ten jeden dzień poświęcony jest wiedzy na temat autyzmu. To także cały kwiecień i związane z tym wydarzenia. 

Piastów również pragnie włączyć się w różnorodne działania organizowane w tym czasie. Dlatego organizowany jest z tej okazji szczególny konkurs plastyczny „Więc chodź, pomaluj mój świat, na … niebiesko!”.

Konkurs ma na celu podniesienie wiedzy na temat autyzmu, a także uwrażliwienie na tę chorobę. Nie każdy zdaje sobie sprawę jak to przypadłość ma wiele zalet i jak różnorodnie można do niej podchodzić. Przecież osoba z autyzmem zauważa rzeczy, których my nie dostrzegamy. W dodatku jest mądra, utalentowana, inteligenta, ma przepiękną duszę i niestandardowe podejście do wielu spraw. Taka osoba potrafi co dzień zaskakiwać czymś nowym, mądrym, a niekiedy dojrzałym. To absolutnie indywidualność.

Dlatego, gdy myślimy o kolorze niebieskim, jako symbolu autyzmu musimy myśleć o całej palecie barw. Od jasnych błękitów, przez ultramarynę, po ciemny granat i indygo. Organizatorzy czekają na prace pokazujące świat widziany na niebiesko. Niech do AZYLU napłyną rysunki i malarstwo ukazujące codzienne chwile w błękitnych barwach. Być może oprócz koloru któremuś z autorów uda się wpleść w treść pracy część wiedzy o osobach autystycznych?

Warto spróbować wziąć udział w konkursie nawet jak nie posiada się zdolności artystycznych. Ponieważ kolor niebieski jest bezpieczny i uspakaja, warto to zrobić dla swojego dobrego nastroju. Najlepsi zgarną ciekawe nagrody.

Powodzenia!