Policjantki z pruszkowskiej „patrolówki” zatrzymały dwie osoby, które dokonały kilku kradzieży w jednej z drogerii w Piastowie. Mężczyźni w wieku 31 lat usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i dobrowolnie poddali karze. Grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 31 maja po godzinie 19.00 dyżurny pruszkowskiej komendy otrzymał informację, że w jednej z piastowskich drogerii doszło do kradzieży. Policjantki, której ujęły sprawców ustaliły, że jednym ze złodziei była kobieta, która dokonała kradzieży perfum o wartości 400 zł, za co została ukarana mandatem karnym. Towarzyszący jej 31-letni mężczyzna został rozpoznany przez pracowników ochrony jako sprawca wcześniejszych kradzieży perfum, do których doszło w styczniu i na początku maja.

Jednocześnie funkcjonariuszki otrzymały informację, że przed sklepem znajduje się jeszcze jeden mężczyzna, który wspólnie z 31-latkiem dokonał tych kradzieży. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu.

Funkcjonariusze z Piastowa zebrali materiał dowodowy, który udowodnił mężczyznom trzy kradzieże we wspólnym działaniu i porozumieniu. Dzięki dowodom sprawcom przedstawiono zarzuty. Podejrzani przyznali się do popełnionych czynów i dobrowolnie poddali karze. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Za przestępstwo kradzieży mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.