W najbliższym miesiącu w Pruszkowie odbędą się ciekawe wydarzenia kulturalne. Usatysfakcjonowani będą zarówno dorośli, jak i dzieci. 

Miejski Ośrodek Kultury “KAMYK” w Pruszkowie zaprasza wystawę „Przemysłowy Pruszków” autorstwa Wioletty Prusinowskiej, która potrwa do 4 lutego 2022 roku. Ekspozycja znajduje się na I piętrze budynku.

Wioletta Prusinowska to młoda artystka i studentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Edukacja Artystyczna. W Pruszkowie mieszka od urodzenia i to właśnie tutaj stawiała pierwsze kroki w swoim rozwoju artystycznym. Teraz pragnie przedstawić serię prac pt. „Przemysłowy Pruszków”. 

Jest to cykl ośmiu obrazów wykonanych farbami akrylowymi na płótnie. Obrazy te ukazują przemysłową część Pruszkowa, które są przefiltrowane przez wyobraźnię i doświadczenia autorki związane z tym miejscem. Na wystawie można podziwiać współczesną infrastrukturę przemysłową Pruszkowa, gdzie nie brakuje również elementów charakterystycznych dla dawnych fabryk.

Wstęp bezpłatny.

Poranek Teatralny dla dzieci

Natomiast 20 lutego 2022, w niedzielę, o godzinie 12:00 odbędzie się spektakl „Detektyw Szkiełko na tropie” w wykonaniu Teatru Itakzagramy. Przedstawienie będzie mieć miejsce w Sali Widowiskowej MDK na ul. Bohaterów Warszawy 4.

Spektakl opowiada o Detektywie Szkiełko, który jest utytułowanym tropicielem przestępców, poszukiwaczem zaginionych przedmiotów i osób oraz “rozwiązywaczem” najtrudniejszych zagadek. Jednakże nawet on potrzebuje czasem pomocy w śledztwie – pomocy młodych, bystrych i szybkich umysłów, które potrafią połączyć najbardziej niepowiązane ze sobą fakty! Tym razem Detektyw Szkiełko wraz z dziećmi zajmą się zaginięciem. Ale kto lub co zaginęło, o tym zadecyduje publiczność. Warto przynieść ze sobą jakieś przedmioty, który będą bardzo pomocne podczas śledztwa lub które mogą zostać zgubione.

Jak mówią organizatorzy to spektakl dla każdego, w kim drzemie żyłka detektywa. Nie da się na nim nudzić.

Spektakl jest rekomendowany dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Sprzedaż biletów (10 zł od osoby) rozpocznie się 7 lutego 2022 od godz. 09:00 na stronie internetowej MDK w Pruszkowie.