Burmistrz Piastowa zamierza przekształcić Park Niepodległości w parking. Mieszkańcy protestują

W połowie września 2021 roku Burmistrz Piastowa – Grzegorz Szuplewski – ogłosił plan przebudowy parku i okolicznych placówek. Główny remont dotyczy budynków należących do Urzędu Miasta przy ulicy Harcerskiej i ich rozbudowy. Niestety miałoby się odbić kosztem terenów zielonów i kortów tenisowych. 

Mieszkańcy nie chcą zgodzić się na to, aby część parku została zabetonowana. Burmistrz pragnie wykorzystać dużą część terenu Parku Niepodległości na nowe parkingi. Nie ma się co dziwić mieszkańcom – to ostatni taki park w okolicy. Park Niepodległości położy jest w samym centrum Piastowa, czyli między Ratuszem, Liceum a dworcem kolejowym. Wokół nie ma innego terenu zielonego, z którego mogliby korzystać młodzi rodzice, dzieci oraz seniorowie. Mieszkańcy postanowili działać i nie tak łatwo oddać zieloną przestrzeń miasta. 

Wspólna inicjatywa

Postanowiono napisać wniosek, zebrać jak największą ilość podpisów i złożyć go do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wniosek podpisało już 300 osób. Inicjator wniosku, Pan Piotr Wrzosiński, ma nadzieję, że pomoże to w jakiś sposób uratować park. Oprócz żądania zachowania terenu zielonego, wniosek obejmuje prośbę o zbudowanie placu zabaw na terenie parku oraz znalezienie miejsca na mały punkt gastronomiczny, czyli food-track lub mała kawiarenka. Oprócz tego, według mieszkańców, brakuje tam ławek, oświetlenia, porządnych trawników i większej ilości drzew.

Jak informuje Wrzosiński, Burmistrz wydaje pieniądze na mało potrzebne sprawy. Głównym problemem w mieście jest zły stan nawierzchni oraz brak parków i zieleni. Tymczasem Rada Miasta przeznacza budżet na zakup wraku lokomotywy, budowę centrum przesiadkowego bez przystanków autobusowych czy wiaty do ładowania rowerów elektrycznych.

Pan Piotr cieszy się, że udało się zebrać już tyle podpisów. Zachęca mieszkańców do składania innych wniosków. Będą przyjmowane do 7 października 2021 roku.