Począwszy od 10 grudnia, Koleje Mazowieckie wprowadzają nowy plan jazdy na cały rok. Zmieniony harmonogram będzie obowiązywał dla linii skierniewickiej, która z powodu modernizacji stacji Warszawa Zachodnia, spotka się z dalszymi utrudnieniami.

Podłużny czas oczekiwania między kolejnymi połączeniami ulegnie skróceniu o niemal 3 minuty – taką informację podały Koleje Mazowieckie. Jest to istotna modyfikacja, mająca na celu zapewnienie pasażerom wygodniejszego korzystania z komunikacji.

Dodatkowo, podobnie jak to miało miejsce dotychczas, pewne pociągi będą przekierowane na linię dalekobieżną. Wszystkie zmieniające trasy pociągi podróżujące od zachodu będą kończyć swoje kursy na stacji Warszawa Główna. Natomiast te, które przybywają od wschodu – zakończą swój bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Wskutek tych zmian nie będzie można uniknąć tymczasowego zamknięcia pewnego odcinka linii komunikacyjnej. Mimo to, pierwsze takie modyfikacje mają zostać wprowadzone dopiero od 9 marca przyszłego roku.

Koleje Mazowieckie zapewniają, że nade wszystko dotychczasowe plany zmian w grudniowym rozkładzie jazdy obejmują linie R2, R3, R7, R6 oraz R8. W przypadku reszty tras, głównie zmienią się godziny kursowania poszczególnych pociągów oraz ilość uruchamianych połączeń dla pasażerów.