W nocy z 30 stycznia, około trzeciej nad ranem, w mieście Piastów doszło do poważnego incydentu drogowego. Młody kierowca jadący Chryslerem stracił kontrolę nad pojazdem, co skutkowało zderzeniem z betonowym słupem.

Miejsce zdarzenia to skrzyżowanie al. Krakowskiej i ul. Sochaczewskiej, gdzie 18-letni kierujący Chryslerem, po zderzeniu swojego samochodu ze słupem, zdecydował się opuścić scenę kolizji.

Na miejscu wypadku, służby ratunkowe natknęły się jedynie na rozbite auto i poszkodowany słup; kierowca zdążył uciec. Pomimo to, dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji śledczej, policjanci w krótkim czasie ustalili miejsce pobytu młodego mężczyzny.

Funkcjonariusze, udając się pod wskazany adres, poddali 18-latka badaniu alkomatem. Wynik sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy był szokujący – wykazał on aż 2 promile alkoholu we krwi. Co więcej, badanie przeprowadzono jakiś czas po zdarzeniu, co oznaczało, że w momencie kolizji ilość alkoholu w organizmie mógł być nawet wyższy. Dodatkowo, okazało się, że nastolatek nie posiadał prawa jazdy.

Po ustaleniu faktów, mężczyzna został zatrzymany przez policję i odtransportowany na komisariat. Aktualnie prowadzone są dalsze czynności dotyczące tego zdarzenia.