Jeśli aktualnie nie możesz znaleźć pracy, może warto zastanowić się nad ofertą jednego z liceów w Piastowie?

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Piastowie poszukuje osób do pracy na stanowisku woźny/woźna. Być może ta oferta pracy odpowiada twoim poszukiwaniom? Warto zapoznać się z obowiązkami i wynagrodzeniem. 

Jak wskazuje dyrekcja Liceum, praca nie jest tymczasowa. Poszukiwany jest pracownik na pełen etat, który będzie rzetelnie wypełniał swoje obowiązki. Liczba godzin pracy w tygodniu wynosi 40, natomiast w miesiącu 160 godzin. W szkole panuje system dwuzmianowy. Można więc pogodzić pracę z życiem rodzinnym czy wychowywaniem dzieci lub wnucząt. 

Na stanowisko woźnej lub woźnego poszukiwane są osoby, które mogą zacząć pracę od 1 listopada 2021 roku. wynagrodzenie miesięczne wynosi 2800,80 złotych brutto.

Zakres obowiązków

Woźna/woźny powinni dbać o ogólną czystość na terenie szkoły. Do codziennych obowiązków należy wietrzenie sal, zamiatanie i mycie podłóg, pastowanie, odkurzanie dywanów, wycieranie kurzu ze sprzętów mebli, kaloryferów i parapetów, podlewanie i pielęgnowanie kwiatów, wynoszenie śmieci, czyszczenie i dezynfekcja urządzeń sanitarnych oraz toalet (uzupełnianie mydła, papieru toaletowego i ręczników), nie rzadziej niż raz na tydzień czyszczenie komputerów, projektorów, telefonów i innych urządzeń elektronicznych.

Co wakacje lub ferie następują również generalne porządki i dezynfekcja., na przykład mycie okien. Woźny musi pamiętać o otwieraniu i zamykaniu sal, wszystkich okien oraz dbać o ogólne zabezpieczenie zamków i kluczy. 

Ważne jest również otaczanie opieką uczniów, rozmowa z tymi, którzy tego potrzebują, pomoc w okaleczeniach, dzwonienie na pogotowie. Jeśli pracownik zauważy niepokojące zachowania wśród uczniów powinien niezwłocznie poinformować o tym przełożonych. Dotyczy to również wadliwego sprzętu i wyposażenia. 

Uwadze woźnego nie powinny także umknąć osoby postronne, które pojawiają się na terenie szkoły lub wnoszące niepokojące przedmioty. Może to sugerować zagrożenie.