Po dwóch latach przerwy, wakacyjny pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich wraca na tory. Już od 25 czerwca bezpośrednio ze stolicy i okolic będzie można dojechać do Trójmiasta oraz Ustki.  Nowością jest dodatkowe połączenie w soboty, niedziele i święta.

Pociąg „Słoneczny” po raz pierwszy wyruszył w trasę w 2005 roku. Podróżni tak bardzo przyzwyczaili się do możliwości skorzystania z tego połączenia, że w ciągu dwóch lat, gdy pociąg nie kursował, bardzo im go brakowało. Do tej pory, z usług “Słonecznego” skorzystało już ponad milion osób. Nic dziwnego. Niewątpliwą zaletą tego pociągu jest wysoki standard i komfort podróży w klimatyzowanych wagonach piętrowych. 

Na szczęście “Słoneczny” powraca w tym roku, a wraz z nim większa ilość połączeń. Koleje Mazowieckie uruchamiają dodatkowe połączenia do Trójmiasta – „Słoneczny – BIS”. To Gdańska, Sopotu i Gdyni można dojechać w 3 godziny, a do Ustki niecałe 6 godzin. Ceny biletów również są atrakcyjne. Za bilet normalny do Ustki zapłacimy 75 zł. (studenci 36,75 zł, uczniowie 47,25 zł) natomiast przejazd „Słonecznym” i „Słonecznym – BIS” do Gdyni będzie kosztował tylko 60 zł. (studenci 29,40 zł , uczniowie 37,80 zł). W cenie biletów na przejazdy pociągiem „Słoneczny” podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony internetowej Kolei Mazowieckich, w aplikacjach mobilnych, biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu.

„Słoneczny” do Ustki wyjeżdża z Warszawy Wschodniej o godzinie 6.05, a „Słoneczny – BIS” do Gdyni Głównej o godzinie 9.31. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie Kolei Mazowieckich. 

Pociąg zatrzymuje się w pięciu miastach na Mazowszu – Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie i Mławie, w dwóch leżących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – Działdowie oraz Iławie, a także w kolejnych miastach województwa pomorskiego – Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Gdańsku Wrzeszczu, Gdańsku Oliwie, Sopocie i Gdyni Głównej. Po wyjechaniu z Trójmiasta pociąg zatrzyma się również w Wejherowie, Lęborku i Słupsku, by zakończyć trasę w Ustce. 

Wakacje tuż, tuż… Warto rezerwować sobie miejsca!