W miejscowości Piastów, na ulicy Hallera, doszło do niebezpiecznego zdarzenia w postaci pożaru. Wybuchł on w garażu wykonanym z brezentu, który służył jako miejsce składowania butli z acetylenem oraz różnorodnych części samochodowych.

Incydent miał miejsce około 10.30. Płomienie wybuchły w garażu brezentowym, usytuowanym przy wspomnianej już ulicy Hallera w Piastowie. Z uwagi na bliskość budynku mieszkalnego, istniała realna groźba, że ogień może się przenieść i doprowadzić do jeszcze większych strat.

Garaż, w momencie wybuchu pożaru, był wypełniony nie tylko pojazdem, ale także butlami zawierającymi acetylen, a także różnościami części samochodowych i innego rodzaju wyposażeniem. Pożar bardzo szybko objął całe pomieszczenie. Duże kłęby czarnego dymu były widoczne z wielu rejonów miasta.

Na miejsce zgłoszenia natychmiast skierowano jednostki straży pożarnej z JRG Pruszków i OSP Piastów. Wsparcie przyszło także ze strony pogotowia energetycznego, gazowego, a także policji.

Błyskawiczna reakcja służb ratunkowych przyniosła skutki – udało się opanować ogień i zapobiec jego dalszemu rozprzestrzenianiu. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia, co jest szczęśliwym zakończeniem całej sytuacji.