Żłobek zlokalizowany w gminie Raszyn jest jednym z pionierskich tego typu obiektów na terenie Mazowsza, który powstał za sprawą finansowego wsparcia rządu w ramach programu Maluch Plus. Ta inwestycja jest wynikiem długotrwałych planów i starań władz gminy, co z dumą podkreśla Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn – to pierwsza tego typu publiczna infrastruktura edukacyjna dla najmłodszych, którą mamy przyjemność przekazać naszym mieszkańcom.

Placówka edukacyjna ma możliwość przyjęcia 125 dzieci, a także utworzenia grupy zajęciowej dla najmłodszych pociech, już od piątego miesiąca ich życia. Dodatkowo, środki finansowe z programu „Maluch Plus” pozwoliły na kompleksowe wyposażenie żłobka.

Wśród dostępnych udogodnień znajdują się między innymi 6-osobowe wózki przeznaczone do spacerów z najmłodszymi. Ponadto, jedno z pomieszczeń zostało adaptowane na salę do zajęć usprawniających ruchowość dzieci. Marta Jędrzejewska, dyrektor żłobka w Raszynie, z entuzjazmem mówi o planach edukacyjnych placówki – naszym celem jest prowadzenie kompleksowych zajęć wychowawczych, które będą sprzyjały rozwojowi psychicznemu naszych podopiecznych. Planujemy zatrudnienie logopedy oraz pedagoga, aby zapewnić dzieciom wsparcie specjalistów już od najwcześniejszych lat ich życia.