Podczas późnej jesieni i zimy, piesi stają się mniej widoczni na drogach z powodu wcześnie zapadającego zmroku i pogarszających się warunków atmosferycznych. To sprawia, że istnieje większa szansa na to, że zostaną oni potrąceni przez pojazd. Dlatego też noszenie elementów odblaskowych staje się w tym okresie szczególnie ważne.

Akcja promująca bezpieczeństwo pieszych odbyła się we wtorek na osiedlu Piastów. Jej głównym przesłaniem było przypomnienie o konieczności bycia dobrze widocznym na drogach. Rozdawano odblaski w pobliżu ulic Dobrawy i Kazimierza Wielkiego. Szereg osób publicznych brało udział w akcji, przypominając mieszkańcom o znaczeniu bezpieczeństwa podczas wieczornych spacerów.

Wśród nich byli burmistrz Dariusz Skrobol, wójt Goczałkowic-Zdroju Gabriela Placha, przewodniczący osiedla Piastów – Kamil Widłok, członek zarządu osiedla Piastów Agnieszka Knapczyk oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Kamil Widłok podkreślił, że celem akcji jest zmotywowanie jak najwięcej pieszych do noszenia elementów odblaskowych. Nie tylko po zapadnięciu zmroku i poza obszarem zabudowanym, ale także na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg w mieście. Jak zaznaczył, elementy odblaskowe zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia przez pojazd.