SHOM, czyli Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych Akredytowanych w Polsce odwiedziło Piastów oraz powiat pruszkowski. Spotkanie było dość intensywne, a goście wyrazili słowa uznania dla rozwoju sektora edukacyjnego i kulturalnego w regionie.

18 marca do Piastowa i powiatu pruszkowskiego zawitało kilkunastu przedstawicieli SHOM. Gości przywitali przedstawiciele władz lokalnych: Krzysztof Rymuza – Starosta Pruszkowski, Zdzisław Brzeziński, członek Zarządu Powiatu oraz Zastępca Burmistrza Piastowa – Maria Makowska.

Ambasadorowe zwiedziły nowoczesny budynek LO w Piastowie powstały w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, który zdobył uznanie fachowców w postaci nominacji do prestiżowego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2022. SHOM bardzo zainteresowało przedstawienie pracy szkoły w systemie dwujęzycznym i najbliższe plany uruchomienia klas z Maturą Międzynarodową w związku z zakończeniem procesu akredytacji IB.

Panie uczestniczyły również w próbie generalnej koncertu Zespołu „Mazowsze” a także miały okazję zwiedzić kulisy. Odwiedziły także Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” gdzie miały okazję dowiedzieć się dużo o polskiej kulturze narodowej i jej regionalnych odmianach oraz poznać historię zespołu i jego występów. Każda z pań mogła odnaleźć swój kraj na mapie podróży „Mazowsza”, obejrzeć filmy, pamiątki dokumentujące te występy.

Wyrazy uznania

W trakcie całodziennej wizyty panie ambasadorki znalazły również czas dla Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu „Przylądek” w Parzniewie. W trakcie spotkania w „Przylądku” doszło do uroczystego podpisania aktu przekazania darowizny w wysokości 15000 zł na rzecz Fundacji „Lepszy Start” – jako udziału w dochodach z corocznego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez SHOM pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Agaty Kornhauser-Dudy.

Podczas spotkania, które miało podsumowywać wizytę, ambasadorki wyraziły najwyższe słowa uznania i doceniły rozwój poznanych miejsc edukacji i kultury. Strony wzajemnie zapewniły się o kontynuacji spotkań i wspólnych działań.