Dramat wojny ukazany oczami dziecka. Wielkie wzruszenie, dramatyzm, groza i niewinność – to wszystko będzie można zobaczyć w spektaklu “Dzieci Powstania ’44”.

Muzeum Dulag 121 wspólnie ze Starostą Pruszkowskim Krzysztofem Rymuzą zapraszają na nietypowy musical.  Sztuka przeniesie widza w świat dzieci, których dzieciństwo zostało naznaczone traumą wojny i Powstania Warszawskiego. Spektakl „Dzieci Powstania ’44” w reżyserii Joanny Woszczyńskiej odbędzie się 29 listopada o godzinie 18:30, w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. 

Spektakl zainspirowany został prawdziwymi historiami i wspomnieniami z Powstania Warszawskiego, które spisane zostały w książkach Jerzego Mireckiego „Dzieci ’44”, „Asiunia” – Joanny Papuzińskiej oraz „Kamienie też czasem płaczą” – Bogumiła Janusza Żórawskiego.

 Dzieci wytańczą i wyśpiewają niezwykłe opowieści pełne emocji i dramatyzmu. “Dzieci ‘44” to dość kontrowersyjne przedstawienie wojny widzianej oczami dziecka. Główną bohaterką jest trzynastoletnia dziewczynka, która za pomocą tańca współczesnego i piosenek walczącej Warszawy ukaże grozę wojny oraz utracone dzieciństwo.Obraz dramatu młodych ludzi i towarzyszących im emocji może doprowadzić niejednych do wzburzenia, a drugich do łez. Jest to z pewnością sztuka, która pobudza najgłębsze uczucia i trafia do wrażliwości każdego.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny. Wejść można tylko za okazaniem zaproszenia, które będzie można od 22 listopada odebrać w siedzibie Muzeum Dulag 121, CKiS w Pruszkowie oraz pobrać ze strony internetowej Muzeum. Uwaga! Warto się spieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Spektakl doceniony w całej Polsce i za granicą

Obsadę spektaklu stanowi kilkudziesięcioosobowa grupa utalentowanych tancerzy, aktorów i wokalistów Alternatywnego Teatru Tańca LUZ w wieku 7-18 lat. Mali artyści świetnie wcielają się w rolę małych bohaterów z Powstania. 

Przedstawienie wystawione już było ponad 150 razy w Siedlcach, w Warszawie, w Sokołowie Podlaskim, w Białej Podlaskiej, w Wilnie na Litwie,a jego fragmenty również dla Polonii w Monachium oraz podczas Pucharu Świata w Pradze.