Dziecko powinno mieć dużo ruchu, aby budować przyszłą kondycję oraz sylwetkę. Na ten aspekt ogromny wpływ ma szkoła i zajęcia wychowania fizycznego. Aby oferta zajęć była jak najatrakcyjniejsza, potrzebne jest odpowiednie zaplecze, dlatego Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie zyska nową halę gimnastyczną.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie znajduje się przy al. Tysiąclecia. Zajęcia wychowania fizycznego były prowadzone głównie na zewnętrznych boiskach oraz niewielkiej sali gimnastycznej zlokalizowanej na piętrze budynku. Warunki do prowadzenia lekcji nie są zbyt komfortowe, szczególnie jeśli wychowanie fizyczne ma kilka klas naraz. 

Na szczęście dla uczniów i nauczycieli nadchodzą pozytywne zmiany, ponieważ Miasto Piastów otrzymało dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład na budowę hali sportowej. Był to jeden z trzech złożonych wniosków. Akurat ten projekt został zakwalifikowany przez Prezesa Rady Ministrów do otrzymania promesy inwestycyjnej.

Jak podkreśla burmistrz Piastowa, Grzegorz Szuplewski, miasto pragnie jak najszybciej zrealizować to zadanie, także ze względu na sytuację gospodarczą w całym kraju. Dzisiaj 15 milionów niekoniecznie musi mieć tę samą wartość za rok, więc czas odgrywa kluczową rolę. Piastów będzie zatem chciał przyspieszyć cały proces inwestycyjny, nie zlecając jakiegoś oryginalnego, odrębnego projektu, tylko korzystając z gotowych rozwiązań, które byłyby zaadaptowane do warunków, którymi szkoła dysponuje.

Hala będzie wybudowana w północnej części szkoły. Między halą a szkołą będzie dobudowany łącznik. Stara sala gimnastyczna nie straci oczywiście swojej roli. Zostanie odświeżona, a następnie przeznaczona na zajęcia dla młodszych klas.

Budowa nowej hali ma się zacząć jeszcze w tym roku. Uczniowie będą mogli z niej skorzystać już w 2023 roku. Całkowita kwota dofinansowania to 15,3 mln zł.