Firma deweloperska Totalbud, będąca również głównym wykonawcą, rozpoczyna proces budowy swojego najnowszego obiektu mieszkalnego. Projekt, zatytułowany Viva Piastów, zostanie zrealizowany na terenie miasta Piastów, przy ulicy Emilii Plater.

Cały budynek zostanie zaprojektowany w kształcie litery H i oprócz poziomu podziemnego przeznaczonego na parking, będzie zawierał 58 apartamentów o różnej wielkości – od 25 do 68 metrów kwadratowych. Do mieszkań na parterze będą przynależały ogródki o powierzchni dochodzącej nawet do 212 metrów kwadratowych. Co więcej, konstrukcja słupowo-płytowa budynku umożliwi łatwe modyfikacje jego układu funkcjonalnego, co jest bardzo ważne dla klientów, którzy czasami chcą wprowadzić zmiany.

Zgodnie z Tomaszem Sidorowiczem, menedżerem projektu na rzecz Totalbudu, lokalizacja budynku na granicy Piastowa i Warszawy, w pobliżu stacji SKM, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Większe apartamenty na wyższych piętrach będą miały nawet dwa balkony. Istnieje również możliwość stworzenia antresoli w niektórych jednostkach mieszkaniowych.

Spodziewany termin zakończenia budowy do stanu surowego otwartego przypada na koniec maja 2025 roku. Z kolei pozwolenie na użytkowanie budynku Viva Piastów powinno zostać uzyskane w pierwszym kwartale 2026 roku.