Pewnego dnia, na szosie S8, dokładniej przy miejscowości Puchały, doszło do niefortunnego zdarzenia, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Jeden z pojazdów po zderzeniu stanął poprzecznie do kierunku jazdy, blokując drogę. Na miejscu interweniowała karetka pogotowia, która badała jedną z osób uczestniczących w wypadku. Osoby podróżujące w kierunku stolicy musiały być przygotowane na komplikacje wynikające z tej sytuacji.

Ten nieszczęśliwy incydent miał miejsce na trasie S8 między dwoma kluczowymi węzłami drogowymi: Opacz a Wypędy. W wyniku kolizji trzech samochodów osobowych doszło do poważnych zakłóceń. Jeden z pojazdów blokował ruch pozostałych, stając poprzek drogi, podczas gdy inne pojazdy wpadły na bariery drogowe. Aby udzielić pomocy jednej z poszkodowanych osób, strażacy byli zmuszeni do odcinania drzwi od jej pojazdu. Ta osoba otrzymała natychmiastową pomoc medyczną na miejscu od personelu karetki pogotowia.

Utrudnienia na drodze były znaczne, zwłaszcza dla osób kierujących się w stronę Katowic. Z powodu zdarzenia utworzył się korek o długości ponad 5 kilometrów, a do dyspozycji kierowców pozostał tylko jeden pas ruchu. Na miejscu wypadku pracowały służby ratownicze, w tym straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe – relacjonował całe zdarzenie Artur Węgrzynowicz.