“Dom Jana Pawła II” zorganizował dla swych wychowanków niesamowite wycieczki, które zajęły czas całych wakacji. Dzieci mogły doznać wielu atrakcji oraz świetnie się bawić.

Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej “Dom Jana Pawła II” w Piastowie udało się zdobyć dofinansowanie na wyjazdy wakacyjne dla swoich wychowanków. Swoje letnie przygody, dzieciaki zawdzięczają Stowarzyszeniu MOŻESZ oraz wsparciu finansowemu Województwa Mazowieckiego.

W ramach realizacji jednego z zadań “Akademii Rodzica II” całe rodziny (w łącznej liczbie około 50 osób) wybrały się do Uniejowa. Wszyscy wspólnie zwiedzali tamtejsze zabytki, bawili się na termach i odwiedzili ZOO.

Kolejnym wyjazdem był Park Rozrywki w Julinku, Park Trampolin Hangar 646 i park wodny SUNTAGO. Dzieci mogły spędzić czas aktywnie i nauczyć się trochę sportu.

W ramach akcji “Poza Horyzonty 2021” spędzono dzień nad Zalewem Sulejowskim, gdzie atrakcją były kajaki, jachty oraz motorówki.

Ostatnie dni sierpnia minęły pod znakiem finału akcji “Wolontariat jest super!” organizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Bank również wspomógł finansowo wyjazd integracyjny wychowanków i w ten sposób odbyła się “Podróż jak z bajki”. Brali w niej udział również podopieczni oraz opiekunowie ze Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, a także ich rodziny “Sprawni razem”. Celem wycieczki było Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści “MUBABAO” w Czarnowie koło Piaseczna. Wszyscy bawili się niesamowicie. To wspaniała przestrzeń do terapii i poszukiwania inspiracji. Drugim punktem odwiedzin była kolej wąskotorowa w Piasecznie.

Wakacje skończyły się miłą podróżą wśród pięknych widoków, świeżego powietrza, ogniska na leśnej polanie i pysznego jedzenia. Miejmy nadzieję, że kolejne wakacje będą równie udane jak w tym roku. Dzieci są wdzięczne wszystkim organizatorom oraz osobom i instytucjom finansujących akcje i projekty.