Zdają się być to znakomite wieści dla stołecznych poszukiwaczy pracy. W lipcu bieżącego roku planowane jest przeniesienie warszawskiego Urzędu Pracy do nowej siedziby. Fuzja różnorodnych usług związanych z rynkiem pracy w jednym miejscu sprawi, że nowa siedziba urzędu stanie się swoistym „Centrum Kariery”. Nowa lokalizacja, na ulicy Kasprzaka 18/20, będzie gwarantowała mieszkańcom metropolii wysoką jakość świadczonych usług. Dzięki temu rozwiązaniu, wszystkie niezbędne formalności związane z poszukiwaniem zatrudnienia będą można załatwić pod jednym adresem, co znacznie uprości ten proces i podniesie standard oferowanego wsparcia.

Obsługa klientów z dotychczasowych czterech lokalizacji Urzędu Pracy m.st. Warszawy zostanie przeniesiona do wspomnianego budynku. Dotyczy to placówek znajdujących się przy ulicach: Grochowskiej 171B, Ciołka 10A, Młynarskiej 37A oraz Marszałkowskiej 77/79. W ramach zmian, usługi z zakresu pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego, szkoleń, a także informacje o prowadzonych projektach i programach, będą teraz dostępne dla mieszkańców wszystkich dzielnic stolicy pod jednym adresem, co znacząco ułatwi korzystanie z nich. Przeniesienie usług ma na celu ułatwienie dostępu do usług dla osób z niepełnosprawnościami oraz cudzoziemców.

Nowa siedziba Urzędu Pracy zostanie ulokowana w samym sercu dynamicznie rozwijającej się Woli, dzięki czemu będzie łatwo dostępna dla wszystkich poszukujących zatrudnienia. Dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej zapewni szybki i wygodny dojazd do urzędu.