Do końca maja w Pruszkowie można oglądać wystawę Anny Gasek pt. “Zachwyty majowe”. Na ekspozycji zaprezentowane są obrazy i fotografie z ostatnich dwóch lat.

13 maja w Foyer Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie miał miejsce wernisaż wystawy “Zachwyty majowe”. Ekspozycja jest owocem pracy ostatnich dwóch lat 2020 – 2022. 

Anna Gasek – malarka, fotografka i naturoterapeutka przedstawiła swoje obrazy oraz fotografie, których głównym tematem jest poetycka wizja miesiąca maja. Jak mówi sama autorka, zarówno fotografia jak i malarstwo są dla niej wyrazem poszukiwań światła i natury zmieniającej się wraz z porami dnia i porami roku, co zawsze ma wpływ na ludzkie emocje oraz nastrój.

W tym trudnym czasie, pełnym lęku i niepewności jakie spotkały ludzkość w ostatnich dwóch latach, Gasek w swoich obrazach i fotografiach natury ukazuje nam inną stronę naszej codzienności – tę zachwycającą, radosną, piękną i nieprzemijającą. Na wystawie można przeżyć zachwyt świtem majowym w nadmorskim porcie, czy odkryć na nowo równowagę dnia i nocy, dobra i zła, energii męskiej i żeńskiej. W fotografiach warto przyjrzeć się interpretacji czterech pór roku jak i wielu innym ,,majowym” pozytywnym impresjom.

Anna Gasek jest absolwentką PLSP w Warszawie. Jest również członkinią Związku Polskich Twórców Sztuki. Organizatorka licznych międzynarodowych plenerów malarskich oraz uczestniczka wielu wystaw zbiorowych fotografii i malarstwa sztalugowego w całej Polsce.

Podczas wernisażu za oprawę muzyczną odpowiedzialny był znakomity pianista Michał Śniadowski.

Wystawę można oglądać od 13 maja do 27 maja 2022 r. w Foyer I piętro CDK ul. Bohaterów Warszawy 4, Pruszków 05-800. Wstęp na ekspozycję darmowy.