Tragiczne wydarzenia rozegrały się w Pruszkowie na ulicy Helenowskiej w ostatni wtorek, 28 maja. Wówczas to, 9-letnia dziewczynka niespodziewanie wbiegła na jezdnię, wpadając pod koła nadjeżdżającego samochodu. Mimo natychmiastowej reakcji kierowcy, nie zdołał on zahamować pojazdu na tyle szybko, aby uniknąć kolizji z dzieckiem.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 17:00. Na podstawie pierwszych ustaleń funkcjonariuszy policji, wynika, że dziewczynka nagle przerwała swoją trasę po chodniku i bez ostrzeżenia wkroczyła na pasy ruchu. Wkrótce po incydencie na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe: policja, straż pożarna oraz karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczynka została natychmiast przewieziona do szpitala. Chociaż oficjalne informacje na temat jej stanu zdrowia nie są jeszcze dostępne, nieoficjalnie mówi się, że odniosła rany nie stanowiące zagrożenia dla życia.

Po tym tragicznym incydencie korzystamy z okazji, aby przypomnieć jak istotne jest zachowanie bezpieczeństwa na drogach. Szczególnie apelujemy do rodziców o odpowiednie pilnowanie swoich dzieci i edukowanie najmłodszych na temat zasad bezpiecznego poruszania się po chodnikach oraz przekraczania jezdni.