Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów z pruszkowskiej komendy. Okazało się, że są w posiadaniu marihuany. To kolejne osoby, które w ostatnim czasie posiadały środki odurzające w okolicy.

Policjanci z patrolu na ul. Stalowej w Pruszkowie zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze postanowili przeszukać zdenerwowanego. Podczas kontroli osobistej w kieszeni bluzy mundurowi znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z suszem roślinnym. W związku z podejrzeniem, że substancją jest marihuana, która jest zabroniona ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Test potwierdził, że to marihuana.

Posiadaczem narkotyków był 24-latek, który usłyszał już zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Kryminalny Piastów

Kolejny zatrzymany wpadł w ręce kryminalnych w Piastowie. Podczas kontroli drogowej opla kierujący wezwany do dobrowolnego oddania przedmiotów zabronionych, 20-latek przyznał, że w bieliźnie posiada marihuanę, którą oddał funkcjonariuszom. Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i również dobrowolnie poddał karze.

Postępowania nadzorowane są aktualnie przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Ale czy marihuana jest naprawdę tak niebezpieczna jak się powszechnie mówi? Więcej o pozytywnym wpływie tego narkotyku można poczytać w artykule “Marihuana pomocna w walce z uzależnieniem”.