W ramach Grand Prix Biegów Historycznych odbędzie się kolejny bieg. 29 sierpnia o godz. 10.00 uczestnicy wystartują w Biegu Solidarności.

Grand Prix Biegów Historycznych to inicjatywa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie. Celem zawodów biegowych jest edukacja historyczna oraz zainteresowanie konkretnymi, ważnymi wydarzeniami z najnowszej historii Polski. To również popularyzacja sportu i aktywnego spędzania czasu.

Z powodu pandemii koronawirusa cykl musiał zostać przerwany, jednak znów można stanąć ramię w ramię z innymi i pobiec wspólnie na linię mety. Najważniejszą zaletą biegu jest jego mały dystans – zaledwie 2 kilometry. W biegu mogą zatem wziąć udział nie tylko starsi, ale również najmłodsi. Kolejne biegi historyczne są już dla bardziej zaawansowanych. Ich dystanse wynoszą kolejno 10 i 5 kilometrów. Bieg Solidarności to fantastyczny czas dla rodzin, które w ten sposób mogą spędzić wspólnie wolny czas. Nie oprą się również miłośnicy biegania i profesjonaliści, dla których taki dystans jest bardzo mały, jednak przebiegający w miłej atmosferze.

Na bieg można się zapisywać na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSIR PIASTÓW). Uwaga! Limit miejsc – 150 osób.