W miasteczku Brwinów, niedawno doszło do sytuacji, która obudziła pewien niepokój wśród mieszkańców. Chodziło o potencjalną obecność bakterii z grupy coli w wodzie pobranej z lokalnej przychodni znajdującej się w Otrębusach. Powiatowy sanitariusz podjął decyzję o przeprowadzeniu odpowiednich badań, które miały rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wyniki testów, które były ściśle monitorowane przez Burmistrza Arkadiusza Kosińskiego, okazały się być ukojeniem dla zaniepokojonej społeczności. Jak poinformował włodarz gminy, analiza próbek nie wykazała żadnych śladów niebezpiecznej bakterii. Informacja ta przyniosła ulgę zarówno mieszkańcom, jak i samemu burmistrzowi.

Arkadiusz Kosiński odniósł się również do zarzutów mieszkańców dotyczących rzekomego opóźnienia reakcji ze strony władz na informacje o możliwym zanieczyszczeniu wody. Zaznaczył, że kwestia zdrowia publicznego jest dla niego priorytetem i zapewnił, że wszystkie podejrzenia tego typu są traktowane z należytą powagą.

W swoim oświadczeniu, burmistrz poinformował również, że w najbliższym czasie zostaną ogłoszone wyniki dodatkowych badań, które przeprowadzono nie tylko w przychodni, ale również w miejscowej szkole. Zapewnił, że społeczność zostanie natychmiast poinformowana o wszelkich nowych ustaleniach.