Od kilku miesięcy w Piastowie dostępna jest usługa bezpłatnych konsultacji ze specjalistą psychoterapii uzależnień. Od sierpnia nastąpią zmiany w przyjmowaniu pacjentów.

Jeśli w Twoim domu jest problem z alkoholem lub innymi używkami, możesz udać się na darmowe konsultacje do psychologa. O tej usłudze pisaliśmy wcześniej w artykule “Bezpłatne konsultacje ze specjalistą ds. uzależnień”. 

Konsultacje są skierowane do osób żyjących w bliskiej relacji z osobą uzależnioną od alkoholu i/lub innych substancji psychoaktywnych czy zachowań, takich jak hazard, gry komputerowe, Internet, praca, zakupy. Jeśli z powodu tych zjawisk jakieś osoby doświadczają problemów emocjonalnych oraz nie wiedzą jak sobie z nimi poradzić, mają poczucie, że ich życie utknęło w jakimś martwym punkcie i potrzebują impulsu, aby ruszyć do przodu, przeżywają wiele trudności, frustracji i przykrych sytuacji oraz mają wrażenie, że są z tym sami, powinni zgłosić się do lekarza. Być może to jest ten moment, w którym warto byłoby zastanowić się po co przedłużać swoje cierpienie i zwrócić się po profesjonalną pomoc.

W przypadku posiadania małego dziecka i braku możliwości zorganizowania mu opieki na czas konsultacji nie ma przeszkód, aby zebrać je ze sobą.

Kiedy i gdzie będą się odbywać konsultacje?

Od dnia 2 sierpnia 2022 r. konsultacje będą prowadzone w każdy wtorek każdego miesiąca (z wyjątkiem świąt oraz urlopu wypadającego w tym dniu) w godzinach 18:00 – 20:00 w Filii Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” w Piastowie przy ul. Pułkownika Józefa Sułkowskiego 29 A.

Ostatnie lipcowe konsultacje odbędą się jak dotychczas, czyli w najbliższy czwartek 28 lipca 2022 r. w godzinach 9:30 – 11:30 w Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” przy ul. 11 Listopada 8 (wejście od ul. Popiełuszki).