Po raz kolejny młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza włączyła się w organizację akcji charytatywnej. Tym razem wybór padł na Dom Dziecka nr 12 w Warszawie.

Uczniowie piastowskiego liceum lubią pomagać. A jak to robią, wychodzi im to znakomicie.To nie pierszy raz kiedy młodzież włącza się w działania charytatywne. Najpierw był przejazd rowerowy dla Pani Moniki, a następnie bieg charytatywny dla Patryka. Tym razem odbył się turniej piłki siatkowej, do którego zaproszeni zostali młodzież oraz dorośli. Wpisowym były paczki dla dzieciaków z Domu Dziecka nr 12 w Warszawie, w których mogły się znaleźć słodycze, zabawki czy książki. Zgłosiło się osiem drużyn.

Wydarzenie odbyło się w sobotę 11 grudnia o godzinie 10.00. Po oficjalnym przywitaniu oraz wspólnej modlitwie nastąpiło losowanie par pierwszej rundy rozgrywek. Mecze były naprawdę zacięte. Zwycięzcy przechodzili do kolejnej fazy rywalizacji o puchary i medale. Przegrani musieli cieszyć się walką o ostatnie miejsca. Warto zwrócić uwagę, że zespoły biorące udział w turnieju były bardzo zróżnicowane, co wywoływało jeszcze więcej emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wśród uczestników grałóa młodzież z liceum, ekipa na co dzień grająca w lidze amatorskiej, wychowankowie klubu sportowego z Raszyna, ale także dwie drużyny międzynarodowe, które w składzie oprócz Polaków miały Włochów, Brazylijczyków, a także Chińczyków.

Warto pomagać

Turniej przebiegł w bardzo miłej, tolerancyjnej atmosferze. Zawodnicy próbowali dać z siebie wszystko, ale tym samym zachowywali wobec siebie życzliwość oraz zrozumienie. Celem turnieju była przecież pomoc, dlatego wszystkie sporne sytuacje bardzo szybko kończyły się życzliwym uśmiechem. 

Ostateczna klasyfikacja drużyn przedstawiała się następująco: 

1.    PPPT

2.    Modern Nomads

3.    PNH Gang

4.    Yellow Papers

5.    Stara Miłosna team

6.    Piękni i Młodzi

7.    Młode Wilki

8.    Koperki Makłowicza

Zwycięzcom serdecznie gratulacje i podziękowania za wspaniałą zabawę.