W Budżecie Obywatelskim można już głosować na budowę parku dla psów. Numer projektu to 34. To bardzo ciekawa opcja dla wszystkich właścicieli czworonogów, którzy dostrzegają problem braku odpowiedniej infrastruktury dla zwierząt.

Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Budżet Obywatelski to nic innego jak konkurs na najlepszą inwestycję. A co dokładnie rozumiemy poprzez „najlepsza”? Chodzi oczywiście o taką, która najbardziej spodoba się mieszkańcom. Można więc powiedzieć, że jest to najbardziej demokratyczna inicjatywa, jaka w ostatnich latach pojawiła się w przestrzeni publicznej.

A skoro już mowa o poszerzaniu lokalnej infrastruktury, to przeczytaj też o modernizacji boiska „jedynki”.

Komu potrzebne są psie parki?

Czy psie parki w ogóle są potrzebne? W końcu istnieje tyle wolnej przestrzeni, na której można wyprowadzać swoje zwierzaki i spacerować z nimi. Warto jednak pamiętać, że nasi pupile potrzebują dużo opieki i dużo atrakcji. Powinno nam przecież zależeć na tym, aby był w jak najlepszym nastroju.

Niestety w Piastowie jest bardzo mało miejsc, w których można zapewnić tak dużą frajdę psom. O psich parkach prawie nikt tutaj nie wie. Dlatego zbudowanie go może być świetną okazją, aby poszerzyć horyzonty właścicieli psów.