Mimo szalejącej inflacji Warszawa nie rezygnuje z inwestycji. W Ursusie powstaną nowe placówki oraz infrastruktura, z których będą mogli korzystać również mieszkańcy Piastowa. 

Stołeczni radni uchwalili budżet miasta na 2022 rok i Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2022-2050. Oznacza to, że poszczególne dzielnice Warszawy otrzymają środki na konkretne inwestycje w danym obszarze. Mieszkańcy dzielnicy Ursus oraz okolic mogą być zadowoleni. Rada stolicy przychyliła się bowiem do wniosku o zwiększenie środków budżetowych dla dzielnicy. Dzięki temu zrealizowane zostaną trzy ważne inwestycje.

Co to za inwestycje i ile będą kosztować?

Pierwszym z przyjętych projektów jest budowa nowego Domu Kultury przy ul. Gierdziejewskiego. Inwestycja pochłonie blisko 50 mln złotych. Budowę zaplanowano na lata 2022 – 2025. 

Za 13 mln złotych zostanie wybudowany Zespół Szkolno-Przedszkolny w rejonie ul. Hennela. Budynek ma powstać dość szybko, bo w latach 2022 – 2023.

Ostatnią inwestycja kosztuje 5 mln złotych i dotyczy budowy drogi łączącej ul. Tomcia Palucha z ul. Sosnkowskiego. Projekt realizowany będzie przez cały 2022 i 2023 rok. Warto zaznaczyć, że ul. Tomcia Palucha jest obecnie drogą nieprzelotową, zakończoną placem do zawracania. Połączenie jej z ulicą Sosnkowskiego znacząco poprawi komunikację w tym rejonie.