Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz okolice na legendarny Rajd Barbórka.

Wydarzenie będzie mieć miejsce 3 grudnia 2021 roku. Start Barbórki zlokalizowany będzie w okolicach dworca PKP przy ul. Sienkiewicza o godzinie 18.00. Odcinek specjalny Sznajder Batterien Pruszków rusza o 18:15. Wstęp zupełnie za darmo!

Atrakcję będzie stanowił fragment trasy prowadzący na najwyższe piętro parkingu Nowej Stacji. Na górze kierowcy pokonają techniczną sekcję, a następnie zjadą na dół i pojadą dalej ulicami Staszica, Gomulińskiego, Działkową, Południową i Bryły. Meta będzie widnieć na wysokości siedziby Miejskiego Zakładu Oczyszczania Sp. z o.o. Ekipa, która na odcinku otwierającym Barbórkę uzyska najlepszy czas otrzyma puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Pruszkowa. Długość wyścigu wynosi 3,6 kilometra. 

Legenda polskich rajdów

Barbórka  – Ogólnopolskie Kryterium Asów to nic innego jak rajd samochodowy, który rozgrywany jest co roku na początku grudnia w Warszawie i okolicach. Pierwsza edycja odbyła się w 1964 roku. Rajd nie jest zaliczany do żadnej sezonowej klasyfikacji. Jest to dość krótki wyścig, który składa się z kilku odcinków specjalnych i kilkunastu kilometrów oesowych. Najwięcej zwycięstw w Barbórce odniósł Kajetan Kajetanowicz, który wygrywał aż siedmiokrotnie. A kto wygra w tym roku? 

Rajd jest symbolem zakończenia sezonu w kategorii sportów motorowych w Polsce. W rajdzie biorą udział nie tylko kierowcy rajdowi, ale także kierowcy wyścigowi oraz rallycrossowi. Wydarzenie cieszy się dużym prestiżem, co często przyciąga także zagranicznych kierowców. Ponieważ Barbórka nie jest zaliczana do cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski, możliwy jest udział samochodów klasy WRC, co zdecydowanie zwiększa atrakcyjność widowiska.