23 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczysta gala kończąca zmagania sportowe uczniów Piastowskich szkół. Na uroczystości zostały wręczone nagrody indywidualne oraz puchary za zmagania zespołowe.

To już XXVIII edycja Piastowekiej Ligi Szkolnej, która zakończyła się wielkimi sukcesami. Jak co roku gala odbyła się pod patronatem i wsparciem Urzędu Miasta Piastowa oraz Burmistrza Miasta i cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Uroczystość uatrakcyjniły pokazy taneczne i wokalne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Podsumowanie sezonu i historia ligi

W roku szkolnym 2021/2022 odbyło się 21 zawodów w 10 dyscyplinach. Uczniowie wystartowali w 27 konkurencjach punktowych. Łącznie w zawodach udział wzięło ok 400 uczniów Piastowskich szkół Podstawowych. Zawody odbywały się na boiskach, bieżniach oraz salach i halach sportowych miasta.

Najlepsze szkoły wyłonione w zawodach Piastowskiej Ligi Szkolnej reprezentowały Piastów w mistrzostwach powiatu oraz zakwalifikowały się do Mistrzostw Mazowsza Szkolnego Związku Sportowego.

„Piastowska Liga Szkół” to pierwsza nazwa międzyszkolnej ligi, która została założona we wrześniu 1994 roku. Wówczas rywalizowało w niej pięć piastowskich szkół podstawowych, a prym wiodła nieistniejąca już Szkoła Podstawowa Nr 5 – zwycięzca wszystkich 6-ciu pierwszych edycji.

Od 2000 roku, w związku z powstaniem gimnazjów, szkolna rywalizacja przyjęła nazwę: „Piastowskie Ligi Szkolne” i obejmowała dwie imprezy: Ligę Szkół Podstawowych oraz Gimnazjadę.

Od roku szkolnego 2017/2018 w związku z likwidacją gimnazjów Ligi Szkolne ewoluowały przez dwa lata do pierwowzoru, czyli Piastowskiej Ligi Szkolnej.