Mimo, że sam Piastów nie ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o atrakcje, to wokół miasta znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia.

Jeśl planujesz wypad na weekend do stolicy warto pomyśleć o tym, czy nie zatrzymać się w Piastowie. To idealna baza wypadowa dla wszelkiego rodzaju atrakcji w regionie.  Po co przepłacać w stolicy? Piastów z jednej strony graniczący z Warszawą, drugą z Pruszkowem i innymi miejscowościami, jest tani, komfortowy, cichy oraz wszędzie z niego blisko.

Oto kilka atrakcji dla rodzin w okolicach Piastowa:

AquaPark w Ożarowie Mazowieckim

Pływalnia jest bardzo korzystnie usytuowana. Znajduje się w samym centrum Ożarowa Mazowieckiego przy skrzyżowaniu ulicy Szkolnej i Poznańskiej, nieopodal parku. Po wodnych zabawach, można się przejść do parku i trochę odetchnąć.

W ofercie ożarowskiego AquaParku znajduje się ogrom atrakcji. Na tych, którzy wolą aktywnie spędzać czas czeka basen sportowy o powierzchni 25 x 12, 5 m i głębokości nawet do 1, 8 m. Ci, którzy dopiero uczą się pływać mogą skorzystać z basenu do nauki o powierzchni 12, 5 x 6 m. 

Osoby ceniące relaks i wypoczynek z pewnością skorzystają z jacuzzi, masaży boczno-dennych, gejzerów wodno-powietrznych, wodnych masaży karku i przeciwprądów. Na dzieci czeka ogromna rura do zjeżdżania przebiegająca poza budynkiem pływalni, sztuczna rzeka o głębokości 1, 3 m czy rwąca rzeka. 

Na terenie kompleksu znajdują się również: sklepik sportowy z odzieżą i sprzętem do pływania, gabinet odchudzania i leczenia cellulitu, miejsce dla matek z małymi dziećmi, sauna o temperaturze do 120 °C, gabinet kosmetyczny, gabinet masażu oraz barek dla smakoszy. Przed budynkiem znajduje się duży, bezpłatny parking. 

Mini Zoo w Warszawie

To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla dzieci w Warszawie i okolicach. Mini Zoo znajduje się blisko Piastowa; jest na samym końcu stolicy. 

Mini Zoo w Warszawie jest zoo interaktywnym. Oznacza to, że prawie wszystkie zwierzęta, które się tam znajdują można karmić, dotykać i głaskać. Dla wygody małych pupilów codziennie jest wykonywana rotacja, dając zwierzętom odpoczynek w ustronnym miejscu.

Psychologowie uważają, że uczucie miłości do zwierząt nie jest wrodzone. Dzieci nie zawsze mają współczucie dla stworzeń innych niż ludzie. Miłość do mniejszych istnień zostaje zaszczepiona w rodzicielskich rozmowach i przykładach z życia. Zwierzęta z kontaktowego Mini Zoo mogą pozwolić dać się podrapać po plecach czy nakarmić. Po takim kontakcie w dzieciach rodzi się uczucie miłości, przyjaźni i potrzeba troski. Maluchy, które odwiedzają to miejsce są specjalnie angażowane w opiekę nad zwierzętami, aby podkreślić, że posiadanie zwierzątka to też szereg obowiązków.

Odwiedziny w Mini Zoo są dla dzieciaków niecodziennych doświadczeniem. Po takiej wizycie żadne dziecko nie pozostaje obojętne dla mniejszych stworzeń. Tym bardziej, że można tam spotkać nie tylko powszechne króliki, świnki morskie czy szynszyle, ale również ostronosy i … surykatki!

Park linowy Ursus

Oto idealne miejsce do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Park linowy został zbudowany z myślą o dzieciach i młodzieży. Składa się z trzech tras na wysokości ok 1,5 metra nad ziemią:

  • trasa łatwa – 11 różnych konkurencji
  • trasa trudna – 7 konkurencji
  • trasa wysoka – 11 konkurencji.

Do pokonania są proste, kolorowe przeszkody linowe takie jak: most tybetański, kładka, most drabinowy, ruchoma beczka, wiszące belki, deskorolka, tyrolka, most komandosów, siatki, sieć pająka, zasieki, itp. Konstrukcja tras sprawia, że dzieci bawią się pod okiem rodzica/opiekuna, a nad bezpieczeństwem ich zabawy dodatkowo czuwa wykwalifikowany instruktor. 

Organizatorzy zapewniają, że z Parku nie da się wyjść bez niezapomnianych wrażeń, poczucia przygody oraz odbycia dobrej zabawy. Park zlokalizowany jest na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Ursus przy ul. Sosnkowskiego 3.

Na terenie parku istnieje możliwość zorganizowania urodzin oraz udostępnienia go dla grup zorganizowanych. To miejsce bardzo często odwiedzane przez Warszawiaków, mieszkańców Piastowa oraz turystów.

Amfiteatr w Parku Sowińskiego

To numer jeden miejsc rozrywkowych w południowej części Warszawy. Amfiteatr w Parku Sowińskiego to kultowe miejsce, które powstało w latach 40. XX wieku. Przez ten czas gościły tam największe sławy powojennej muzyki popularnej. Z czasem obiekt zaczął podupadać, ale udało się znaleźć fundusze na modernizację. Amfiteatr od kilku lat jest muzycznym centrum koncertowym. Na jego deskach występują znakomici artyści z Polski i zza granicy. 

Spektakularna przebudowa legendarnego Amfiteatru pozytywnie oddziałuje na mieszkańców stolicy i okolic, a także samych muzyków. Obiekt wciąż nabiera kształtu i będzie rozbudowywany. Na razie odnowione zostało zaplecze socjalne oraz backstage. Pomieszczenia zyskały nowe życie dzięki gruntownemu remontowi, nowoczesnemu oświetleniu i poszerzeniu foyer. Wyjście z backstage na teren Amfiteatru jest teraz zadaszony, jednak największe wrażenie robi znacznie poszerzona scena. Agencje koncertowe i bookingowe rezerwują już terminy na nadchodzący sezon. Bilety na koncerty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie

To pierwsze na świecie miejsce, gdzie stalowe rzeźby tworzy się z elementów pochodzących z recyklingu złomu stalowego. Jak wspominają założyciele Galerii, początki były niewinne. Zaczęło się od stolika ze szklanym blatem, wykonanego na bazie silnika V8. Dziś kolekcja Galerii liczy ponad 600 figur, które można podziwiać w Polsce i w Europie! 

Naprawdę warto się tam wybrać i docenić wielogodzinną pracę. Każda figura wymaga od 1 do 8 miesięcy pracy, z czego najdłużej powstają rzeźby samochodów – przy ich wykonaniu 4 rzemieślników pracuje łącznie nawet 7 000 godzin! Wszystkie figury są wyłącznie dziełem rąk. Rzemieślnicy nie korzystają z odlewów czy pomocy maszyn ciężkich. Choć brzmi to niewiarygodnie, ich podstawowe narzędzia to po prostu spawarka, palnik, młotek i przycinarka. Dzięki temu każda z prac jest dosłownie niepowtarzalna i naprawdę robi wrażenie, szczególnie swoimi rozmiarami. Galeria to świetna atrakcja dla chłopców, zarówno małych, jak i dużych.