Koniec weekendu majowego stoi pod szyldem rolek i wrotek. Wszyscy miłośnicy tego sportu są zaproszeni do Pruszkowa na biało – czerwony Nightskating. Będzie trochę wyzwań, ale i dobra zabawa. 

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza pruszkowian oraz mieszkańców okolic na niebywałe wydarzenie. Wieczorem 3 maja, na ulicach Pruszkowa śmigać będą rolkarze i wrotkarze. Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa.

Trasa jest łatwa, bezpieczna i przyjemna. Zaplanowano ją tak, aby osoba w każdym wieku dała radę ją swobodnie pokonać. Dodatkowo będzie panować spokojne tempo przejazdu, aby każdy mógł nadążyć. Chodzi o dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas, a nie wyścig. Warto dodać, że na całej trasie przejazdu uczestnikom będzie towarzyszyła muzyka. 

Uwaga! W wydarzeniu mogą brać udział wyłącznie osoby poruszające się na rolkach lub wrotkach. Wymagana jest umiejętność hamowania i utrzymania prędkości do 15 km/h. Wszystkie dzieci, które chcą brać udział w przejeździe muszą być pod opieką dorosłych! Dzieci obowiązkowo jadą w kaskach i ochraniaczach, które zaleca się wszystkim uczestnikom przejazdów. Mile widziane odblaski. Kolumna będzie dodatkowo zabezpieczona i nadzorowana przez Policję i Straż Miejską. 

Harmonogram wydarzenia

Wydarzenie będzie miało miejsce we wtorek 3 maja. Zbiórka o 19.00 na parkingu Urzędu Miasta Pruszkowa przy ul. Kraszewskiego 14/16. Od godziny 19:30 uruchomione zostaną konkursy, które przygotowała Fundacja Violet Kiwi. Wyjazd na miasto o godzinie 20:00! 

Ponieważ 3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja, mile widziane będą stroje w barwach biało-czerwonych.

Rolkarze pokonają 11-kilometrową trasę ulicami Pruszkowa: Kraszewskiego, Prusa, Kościuszki, Drzymały, Niepodległości, Armii Krajowej, Komorowska, Pogodna, Powstańców, Chopina, Kościuszki, Sienkiewicza, Staszica, Akacjowa, Działkowa, Przyszłości, Wojska Polskiego, Brzozowa, Komorowska, Pogodna, Lipowa, Kraszewskiego.

Udział w imprezie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Pruszkowa oraz Fundacja Violet Kiwi.

Powodzenia!