Podczas zawodów Enea Ironman rozgrywanych w Gdyni, Piastów miał również swoich przedstawicieli. Wśród ponad 2 tysięcy zawodników, Piastowiaie zdobyli dobre miejsca. 

Od kilku lat początek sierpnia w Gdyni stoi pod szyldem zawodów Enea Ironman. Te międzynarodowe zawody triathlonowe na stałe wpisały się w sportowy kalendarz Gdyni i nie tylko. 

Zawody Ironman uważane są za najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe na świecie. W każdym ze startów bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy zawodników.  

W niedzielę, 7 sierpnia o godz. 6.00 rano w Gdyni, pierwsi zawodnicy rozpoczęli triathlonową rywalizację. Do pokonania mieli 3,8 km pływania, 180 km na rowerze oraz 42,2 km trasy biegowej. Zmagania uczestników Enea Ironman Gdynia trwały do około godz. 22.00, kiedy ostatni zawodnik pojawił się na mecie zlokalizowanej na plaży miejskiej w Gdyni. Tegoroczna edycja imprezy była już dziesiątą w historii. 

W czasie sobotnich zmagań na dystansie sprint debiutowała Dominika Kessler, uzyskując jedensaty czas wśród kobiet w swojej grupie wiekowej, natomiast Bartosz Nowicki (prezes Rozbiegany Piastów) w czasie niedzielnego wyścigu uzyskał rekord życiowy, który jednocześnie zakwalifikował go na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3, które odbędą się w Lahti w Finlandii w sierpniu 2023.

Dominika i Bartek wspólnie tworzą projekt This is Sparta, gdzie na bieżąco można śledzić ich sportowe zmagania i przygotowania do przyszłorocznych zawodów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!Więcej informacji ze świata sportu na SportManiak.pl