Przez cały rok, mieszkańcy Piastowa i okolic mogli brać udział cyklu zawodów biegowych, które, organizowane były w ramach ważnych wydarzeń historycznych. W najbliższy weekend odbędzie się ostatni bieg w 2021 roku.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piastowie zaprasza serdecznie wszystkich chętnych do wzięcia udziału w ostatnim biegu historycznym, który będzie miał miejsce 7 listopada 2021 roku, o godzinie 10.00. Wielkimi krokami zbliża się rocznica 11 listopada, dlatego też tym razem tematem zawodów będzie Bieg Niepodległości. 

Do pokonania będzie 5 kilometrów. Zawodnicy wystartują spod MOSiR-u, przebiegną przez ulice: 11 Listopada, K. Ujejskiego, H. Sienkiewicza, Ogrodową, J. Kasprowicza, E. Orzeszkowej, C. Godebskiego, ks. J. Popiełuszki i Harcerską. Meta znajduje się również na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu. 

Aby wziąć udział w zawodach należy się zapisać osobiście lub internetowo. Zapisy w wersji online będą przeprowadze 5 listopada do godziny 00.00; opłata wpisowa wynosi wówczas 50 złotych. Natomiast zapisy osobiste odbędą się w dniu biegu, czyli 7 listopada pomiędzy 8.00 a 9.30 w biurze MOSiR; opłata wpisowa wynosi 60 złotych. UWAGA! Nie ma co zwlekać do ostatniej chwili. Limit osób mogących wziąć udział w biegu to tylko 200 osób.

W pogoni za historią

Celem cyklu piastowskich zawodów biegowych jest nie tylko popularyzacja aktywnego spędzania czasu. To również sposób na zachęcenie uczestników do poznania ważnych wydarzeń historycznych. Tegoroczny cykl objął 6 imprez, a każda związana była z inym wydarzeniem historycznym. W lipcu odbył się Bieg Mazurka Dąbrowskiego, w sierpniu – Bieg Bitwy Warszawskiej oraz Solidarności, we wrześniu Bieg Obrońców Ojczyzny 1939, a w październiku Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy. Dystanse nie były zwykle długie i zachęcały całe rodziny do wzięcia udziału w zawodach. Odcinki nie przekraczały dwóch kilometrów, chociaż w dwóch ostatnich biegach do pokonania było 10, a teraz jest 5 km.