Koleje Mazowieckie organizują program zachęcający młodzież do korzystania z jazdy pociągami.

Program lojalnościowy „Młody Podróżnik” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Spółkę „Koleje Mazowieckie – KM” w ramach projektu YOUMOBIL „Promowanie mobilności wśród dzieci i młodzieży na obszarach wiejskich poprzez lepszy dostęp do europejskich i krajowych sieci transportu pasażerskiego”.

Na czym polega program?

Młodzież w wieku 13 do 26 lat, która często korzysta z Kolei Mazowieckich może zacząć zbierać punkty za każdy zakupiony bilet miesięczny. Zdobyte punkty określają kwotę zniżki, jaką można wykorzystać przy kupnie następnego biletu miesięcznego. Każde wydane 2 zł to 1 punkt. Za samo przystąpienie do programu naliczane jest już 100 punktów!

Aby stać się “Młodym Podróżnikiem” należy zarejestrować się na stronie https://bilety.mazowieckie.com.pl/. Jeśli dziecko ma mniej niż 18 lat, musi poprosić o założenie konta przez rodzica lub opiekuna prawnego. Z tej strony zakupuje się bilety, które obejmują zbieranie punktów. Tylko wersja on-line biletu liczy się do programu. Po założeniu konta, należy w odpowiedniej zakładce uruchomić program lojalnościowy.

Do kupienia biletu miesięcznego oraz podróżowania Koleją niezbędna jest wyrobiona karta. Jeśli nie posiadasz jeszcze karty Kolei Mazowieckich, złóż wniosek o jej wyrobienie na stronie internetowej Kolei. Można tam znaleźć wszystkie przydatne informacje.

Uwaga! Program obowiązuje na konkretnych trasach:

Linia nr 2 Mrozy – Siedlce – Łuków,

Linia nr 6 Tłuszcz – Małknia – Szulborze Wielkie,

Linia nr 7 Pilawa – Dęblin,

Linia nr 8 Warka – Radom – Skarżysko Kamienna,

Linia nr 9 Nasielsk – Ciechanów – Działdowo,

Linia nr 22 Radom – Drzewica,

Linia nr 26 Radom – Dęblin,

Linia nr 27 Sierpc – Nasielsk,

Linia nr 29 Tłuszcz – Ostrołęka,

Linia nr 31 Czeremcha – Siedlce,

Linia nr 33 Kutno – Sierpc.

“Młody Podróżnik” dofinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Interreg Central Europe 2014–2020.