Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie serdecznie zaprasza wszystkie osoby, które chcą nauczyć się obsługiwać komputer, telefon oraz korzystać z Internetu na darmowy kurs komputerowy.

Kurs jest w pełni darmowy i będzie łącznie trwał szesnaście godzin. Kurs odbywa się w ramach programu Latarnik, który ma na celu podnosić kompetencje oraz zwalczać wykluczenie cyfrowe. Liczba miejsc jest ograniczona. W celu zapisania się biblioteka prosi o kontakt pod numerem 517 588 265.

Kurs będzie trwał w ciągu dwóch tygodniu – od 1 do 14 lutego. Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki od 15.00 do 17.00 i w piątki od 10.30 do 12.30.

Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w zajęciach, przewidziane są kolejne edycje kursu.

Pomoc dla seniorów

Szkolenie może się przydać przede wszystkim osobom starszym, które ze względu na wiek są najbardziej narażone na wykluczenie cyfrowe. Coraz więcej starszych osób decyduje się jednak na zakup sprzętu elektronicznego, taki jak laptopy czy smartfony. Ponieważ te urządzenia nie są proste w obsłudze, potrzebne jest do nich wprowadzenie. 

Dzięki umiejętności posługiwania się mediami cyfrowymi, seniorzy mają lepszy kontakt z otaczającym światem, przede wszystkim ze swoimi wnukami. Dodatkowo mogą zdobywać więcej wiadomości, zażywać rozrywki, płacić rachunki i załatwiać urzędowe sprawy bez wychodzenia z domu. To ostatnie jest szczególnie przydatne w przypadku osób słabszych, schorowanych lub niepełnosprawnych.