W Piastowie zbliża się kolejna edycja akcji „Półki do Spółki”. W tym roku wymiana jest organizowana w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeśli jesteś prawdziwym fanem książek i czytania, nie może cię zabraknąć na tym fantastycznym wydarzeniu. Wymianka książek odbędzie się 30 stycznia, o godzinie 11.00 w holu kina w Piastowie. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Na pewno nie zabraknie ciekawych tytułów oraz pogawędek. Ponieważ tegoroczny 30 stycznia to wyjątkowy dzień ze względu na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można się nie tylko się wymieniać książkami, ale również wybrać coś dla siebie z wyłożonych tytułów, a następnie wrzucić datek do puszki. Jak informują organizatorzy, przez ten jeden dzień w roku nie trzeba mieć książek na wymianę ani kuponów z poprzednich spotkań! Warto pamiętać, że można też przynieść jakieś swoje książki, które być może okażą się smakowitym kąskiem i skłonią kogoś do wrzucenia hojniejszego datku.

Na wszystkich uczestników czekać będzie herbata, mały poczęstunek, a przede wszystkim dobra atmosfera!

Dlaczego warto czytać?

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek poprawia zdolności językowe, interpunkcyjne czy ortograficzne. Szczególnie ważne jest to w trakcie dzieciństwa, gdy mózg intensywnie się uczy. Dodatkowo książki wzmacniają oraz rozbudowują wyobraźnię. Nie zastąpi tego film lub komiks, które generują gotowe obrazy.

Książki to przede wszystkim źródło inspiracji, wrażliwości oraz szerszego spojrzenia na świat. To w końcu rozrywka i nauka. Wszystko w zależności od tego za jakie tytuły się sięga.