Od dnia 22 czerwca, osoby odwiedzające Zamek Piastów Śląskich zyskają możliwość korzystania z nowoczesnych technologii odkrywania historii. Ta atrakcyjność zostanie zapewniona poprzez wprowadzenie audioprzewodników oraz bezpłatnej aplikacji mobilnej.

Z myślą o tych, którzy nie mogą skorzystać z mobilnej aplikacji, zapewniono alternatywę. Będzie nią możliwość wypożyczenia zaawansowanych elektronicznych urządzeń – multimedialnych audioprzewodników.

Jak informuje Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, koszt wypożyczenia takiego sprzętu wynosi 8 zł. Opłatę za usługę audioprzewodnika pobiera się jednocześnie z opłatą za bilet wstępu do muzeum. Jednocześnie podkreśla, że aplikacja mobilna jest dostępna do pobrania na smartfony.

Na miejscu, przy kasie muzealnej, goście będą mieli dostęp do instrukcji instalacji i korzystania z programu umożliwiającego zwiedzanie muzeum za pomocą aplikacji.

Wdrożenie nowoczesnych urządzeń i aplikacji do zwiedzania Zamku Piastów Śląskich jest efektem współpracy z krakowską firmą Movitech – Miejsca pięknie opowiedziane. Ta firma może pochwalić się opracowaniem przewodników dla najważniejszych polskich placówek muzealnych, co czytamy w oficjalnym komunikacie.