Piastowska biblioteka realizuje wspaniałą inicjatywę. Z okazji Mikołajek wszyscy miłośnicy książek dostaną prezent, który sami sobie przygotują. Masz książki, których nie czytasz lub wiesz, że nigdy do nich nie zajrzysz? Oddaj je komuś innemu!

5 grudnia między godziną 11.00 a 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piastowie, przy ul. Warszawskiej 24 odbędzie się wymiana książek. Zaproszeni są zarówno stali bywalcy biblioteki, jak i nowe osoby, które pragną poszerzyć swoją kolekcję o nowe tytuły. 

Akcja polega na tym, że przynosimy swoje książki, które są przeczytane lub niepotrzebne (maksymalnie dziesięć sztuk), a w zamian możemy zabrać taką samą ilość z dostępnej puli. Dzięki temu żadne książki nie trafiają do kosza, a wielu czytelników może cieszyć się prawdziwą zdobyczą. Biblioteka prosi, aby książki nie były zniszczone oraz żeby nie przynosić rzeczy bezwartościowych, takich jak stare podręczniki, Harlequiny itp. 

Biblioteka pragnie, aby przez tą krótką chwilę miłośnicy czytelnictwa mieli okazję do wspólnych rozmów, oczekiwania na kolejne tytuły i w ogóle spędzenia czasu razem. Niestety sytuacja epidemiologiczna nie jest dobra, a trzeba dbać o zasady bezpieczeństwa związane z unikaniem zarażenia. Wszyscy proszeni są o zakładanie maseczek, korzystania z płynów do rąk oraz utrzymywanie odpowiedniego dystansu. 

Spotkanie jest w pełni darmowe. Nikt nie pobiera żadnych dotacji, nikt na tym nie zarabia. Inicjatywa to wyraz czystej miłości do książek! Organizatorzy, z okazji Mikołajek, chcą jednak zachęcić wszystkich do gestu dobroci jaki można ofiarować zwierzakom, którymi opiekuje się lokalny oddział TOZ. Będzie można wrzucić datek do puszki lub przynieść coś konkretnego.