Piastów serdecznie zaprasza wszystkich swoich mieszkańców oraz okolic na Rajd „Szlakiem Naszej Historii”. Udział w Rajdzie jest bezpłatny, a dla najlepszych patroli czekają nagrody!

“Szlakiem Naszej Historii” to rajd, który odbywa się co roku, aby przybliżyć historię Polski wszystkim mieszkańcom Piastowa i okolic. Tematem przewodnim tegorocznego Rajdu są 200. rocznica śmierci Józefa Wybickiego, twórcy Hymnu oraz 90. rocznica złamania niemieckiego szyfru Enigma.

Wydarzenie polega na dołączeniu się do jednego z czterech patroli, które odwiedzą cztery Miejsca Pamięci. Są to miejsca, przy których na co dzień piastowianie mieszkają lub mijają je w drodze do szkoły i pracy. Przy Miejscach Pamięci należy wykonać określone zadania, które pozwolą jego członkom poznać historię w inny niż zazwyczaj sposób. Patrole zapalają również znicz w hołdzie osobom upamiętnionych w tych miejscach.

Rajd jest skierowany do wszystkich mieszkańców Piastowa i okolic, szczególnie do uczniów piastowskich szkół.

Jak się zgłosić?

Każdy kto chce dołączyć do rajdu może się zgłosić poprzez formularz online oraz przez kod QR znajdujący się na plakatach widocznych w mieście. Po więcej informacji warto zajrzeć także na profil Facebookowy Rajdu. 

Warto zaznaczyć, że dzieci uczęszczające do szóstej klasy podstawowej włącznie muszą mieć pełnoletniego opiekuna. 

Po wypełnieniu zgłoszenia, na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z najważniejszymi informacjami i zgodami, a także zadaniem, które będzie trzeba wykonać przed wyruszeniem na trasę. Zapisy trwają do szóstego kwietnia.

Jeśli ktoś ma więcej pytań może skontaktować się z organizatorami poprzez wiadomość e-mail na adres [email protected] lub pod numerem tel.: 508 468 348.