Podczas niedawnego spotkania w Podkowie Leśnej, odbywającego się w miejscowym Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, uhonorowano znanego aktora Daniela Olbrychskiego. Artysta, który na stałe mieszka właśnie w Podkowie Leśnej, został wyróżniony przez władze województwa mazowieckiego. Jako token uznania za jego wybitne zasługi dla regionu, otrzymał Odznakę Honorową „Zasłużony dla Mazowsza”.

Oprócz prestiżowej odznaki, Daniel Olbrychski dostał również pamiątkowe pióro. Wydarzenie miało charakter uroczysty, a jego prowadzącym była postać burmistrza Podkowy Leśnej – Artura Tusińskiego. To właśnie on miał przyjemność wręczyć nagrody laureatowi oraz wygłosić laudację, podkreślając wyjątkowe osiągnięcia Olbrychskiego.

Ponadto, zarówno uczestnicy jak i organizatorzy spotkania mieli okazję cieszyć się częścią artystyczną wydarzenia. Na scenie wystąpił duet ROKduo, wykonując koncert muzyki z filmu „Ziemia Obiecana”. Dodatkowo, widzowie mogli podziwiać kolaż filmowy stworzony przez Panią Ewę Golis oraz Pana Andrzeja Kowalczyka. Taki 'filmowy składak’ zawierał kompilację niektórych filmów, w których wystąpił Daniel Olbrychski. Organizatorzy wydarzenia za pośrednictwem oficjalnej strony na Facebooku, podziękowali wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację spotkania.