W Piastowie odbędą się warsztaty dla wszystkich chętnych rodziców i nie tylko, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat wychowania dziecka.

Pani Maria Berlińska – instruktorka warsztatów wychowawczych – serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia dotyczące komunikacji z dzieckiem, jego wychowania oraz podejścia. Do warsztatów mogą dołączyć wszyscy chętni. Nie ważne czy są już rodzicami, czy dopiero będą. Mile widziani są również dziadkowie, wujkowie, ciotki, a nawet nauczyciele. Pani Maria posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć, więc z całą pewnością można jej zaufać w kwestii doboru zajęć i porad.

Szkolenie prowadzone będzie na podstawie publikacji:  „Szkoły dla rodziców i nauczycieli” Joanny Sakowskiej oraz „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” Adele Faber i Elaine Mazlish. Autorki książek zostały docenione na całym świecie, a ich publikacje bardzo mocno wpłynęły na alternatywny rozwój wychowania. Pewne triki, które zostały tam opisane posłużyły niejednemu rodzicowi do złapania lepszego kontaktu ze swoją pociechą.

Na czym polegają warsztaty?

Kurs opiera się pogłębionych rozmowach na temat problemów z wychowaniem oraz poradach i próbie dojścia do rozwiązań w danym przypadku. Obok zajęć terapeutycznych i mediacji organizowane są różne warsztaty rękodzielnicze, artystyczne, kulinarne, cukiernicze, kosmetyczne, a nawet fryzjerskie. Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w wyjeździe integracyjnym oraz przejść trening umiejętności wychowawczych. Podczas kursu będzie istnieć Grupa Wsparcia dla Mam, w której wszystkie mamy znajdą ciepłe porady i pomoc w problemach, z którymi nie umieją sobie poradzić.

Warsztaty poprowadzone zostaną w Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej w Piastowie przy ul. 11-go Listopada 8. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 września, o godzinie 18.00. Łącznie zaplanowano około 30 godzin kursu.

Aby dołączyć do warsztatów wystarczy zapisać się poprzez adres mailowy – [email protected] lub zadzwonić pod numer 604 097 968.

Kurs prowadzony jest w ramach projektu “Akademia Rodzica II” realizowanego przez Stowarzyszenie MOŻESZ. Projekt dofinansowuje Województwo Mazowieckie.