Jak co roku w majówkę będą mieć miejsce Dni Piastowa. Z tej okazji organizowane są liczne eventy, w tym koncerty ze znanymi artystami. Kogo będzie można zobaczyć tym razem?

Dni Piastowa to wyjątkowe święto, które co roku wypełnione jest atrakcjami i przyciąga tłumy ludzi, nie tylko mieszkańców. Wydarzenia Dni Piastowa rozciągnięte są na kilka dni, a rozpoczynają się 1 maja. 

Tradycyjnie pierwszego dnia świętuje się na sportowo. Od godz. 10.00 na terenie Stadionu Miejskiego przy al. Tysiąclecia na mieszkańców czekać będzie szereg atrakcji, m.in. Bieg Konstytucji 3 Maja. Kolejne dwa dni jak zwykle będą pełne muzyki i tańca. Piastowski magistrat nie zaprezentował jeszcze dokładnego harmonogramu atrakcji, ale zdradził jakie gwiazdy piastowianie zobaczą na scenie!

Różnorodnie i głośno

W poniedziałek 2 maja na scenie pojawi się bardzo dobrze wszystkim znany Stachursky. Artysta tworzy muzykę już od wielu lat. Szacuje się, że sprzedał w Polsce blisko 700 tysięcy kaset i płyt CD. Na swoim koncie ma kilka platynowych i złotych płyt. W trakcie piastowskiego koncertu wszyscy będą czekać na największe hity Stachurskiego, czyli „Typ niepokorny”, „ Czuję i wiem”, „Gdy zapłaczesz”, „Zostańmy razem” czy „Jedwab”.

Jeszcze tego samego dnia wystąpią muzycy z Orkiestry OSP Nadarzyn pod batutą Mirosława Chilmanowicza. Zespół koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech, Grecji, Bułgarii, Czechach, Hiszpanii, Chinach, Malcie i Ukrainie. W grudniu 2017 roku orkiestra brała udział w Mistrzostwach Świata w Si Sa Ket W Tajlandii, gdzie zdobyła I. Miejsce i tytuł Mistrza Świata w konkurencji Street Parade oraz III. miejsce w konkurencji Musztra Paradna. Takiego występu nie można zatem ominąć. To prawdziew, międzynarodowe gwiazdy!

Najbardziej oczekiwany będzie jednak koncert 3 maja, na którym zagra zespół Kombii z Grzegorzem Skawińskim na czele. Ze sceny będzie można zapewne usłyszeć takie hity jak jak „Pokolenie”, „Sen się spełni” czy „Ślad”.

Szykuje się naprawdę gorący i atrakcyjny weekend majowy. Warto zarezerwować sobie ten czas na Dni Piastowa.Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na plmusic.pl