Kierowcy, którzy przejeżdżają przez ulicę Ogińskiego lub Bohaterów Wolności muszą uzbroić się w cierpliwość. Skrzyżowanie tych dwóch ulic nie będzie przez chwile przejezdne a wszystkie ze względu na awarię. Oczywiście utrudnienia są tymczasowe, ale lepiej mieć ich świadomość, gdyż mogą nieźle namieszać w naszym planie dnia. Nierzadko takie usterki są przyczynami spóźnień w pracy czy szkole.

Na szczęście pojawiły się opcje zastępcze. Między innymi funkcjonuje specjalna linia autobusowa, która ma nam zrekompensować brak przejazdu przez skrzyżowanie. Za kilka dni wszystko powinno wrócić do normy.

Zmiana wymuszona przez awarię

Doszło do bardzo nieprzyjemnej awarii kanału sanitarnego. Z tego powodu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało się zamknąć skrzyżowanie, na którym miała ona miejsce. Datą wyłączenia go z ruchu był 13 lutego i jeszcze przez chwile tak zostanie. Drogowcy apelują do kierowców, aby omijali to miejsce, jednocześnie przepraszając za utrudnienia.

Oczywiście nasi lokalni drogowcy nie zostawiliby kierowców samych sobie, dlatego wytyczono objazd. Chodzi o ulice ks. Skorupki i Paderewskiego, którymi dojedziemy tam, gdzie dawniej prowadziło nas skrzyżowanie. Oprócz tego uruchomiono specjalną linię autobusową P-1.