W ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a w tym kampanii „Bez chemii na drodze”, jeszcze w starym roku odbyło się spotkanie edukacyjne, dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W warsztatach wzięli udział najmłodsi.

Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2021 roku, w Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej „Dom Jana Pawła II” w Piastowie. Gośćmi placówki byli Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Głównym zadaniem funkcjonariuszy było przybliżenie dzieciom oraz młodzieży jak należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób poruszając się po drogach. Przede wszystkim informowali na co zwracać szczególną uwagę podczas przechodzenia przez jezdnię, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły czy domu. Kładziono również nacisk na to, aby pamiętać o elementach odblaskowych takich jak np. opaski, breloki czy kamizelki. Policjanci wielokrotnie zaznaczali, że poruszając się po drodze o zmroku ważne jest, aby być lepiej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Używając wszelkiego rodzaju odblasków, wszyscy są bezpieczniejsi na drogach.

Czego jeszcze nauczyli się najmłodsi?

Policjanci opowiadali także o swojej pracy, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Dzieci poznały między innymi elementy umundurowania i wyposażenia funkcjonariuszy. Ponadto, miały możliwość wykonania ćwiczeń praktycznych i tym samym lepszego poznania codziennej pracy Policjantów. W trakcie spotkania nie zabrakło pytań, na które policjanci chętnie udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Dzieci miały również okazję do opowiedzenia osobistych historii, które przydarzyły się im na drodze i którymi chciały się ze wszystkimi podzielić.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania edukacyjnego otrzymali gadżety odblaskowe, aby być widocznym i zarówno bezpiecznym na drodze.

Serdecznie podziękowania dla asp. Michała Kudrycza oraz asp. sztab. Marcina Miecznika za działania profilaktyczne i zainteresowania tak ważnym tematem dzieci.